Vyberte stranu

Norbi update diéta bola vyvinutá maďarským odborníkom na výživu a cvičiteľom aerobiku Norbertom Schobertom. Svoj program zostavil na základe vlastného boja s prebytočnými kilami. Publikácia v ktorej vysvetľuje fungovanie svojej diéty sa nazýva Norbiho tajomstvo, je návodom pre tých, ktorí sa rozhodnú tento diétny režim dodržiavať. Norbiho systém stravovania by mal fungovať ako program v počítači, ktorý napraví chyby nášho organizmu a položí základný kameň pri zmene životného štýlu.

Norbi update diéta je založená na výbere potravín podľa ich glykemického indexu. Ten naberá hodnoty od 0 do 100 a vyjadruje, ako rýchlo organizmus využíva potraviny a premieňa ich na energiu. Základom nášho stravovania pre chudnutie by mala byť konzumácia potravín s nízkym GI.

Meranie a kontrola glykemického indexu potravín však nie je najjednoduchšia pre mnohých z nás. Naviac, v dnešnom uponáhľanom svete je tiež značne komplikované kontrolovať každú potravinu, ktorú počas dňa vložíme do úst.

Norbert Schobert prichádza s revolučným riešením týchto problémov.

Ako to funguje?

Ako sme už spomenuli, Norbi update diéta funguje na rovnakom princípe ako mnohé ďalšie redukčné diéty a je založená na vylúčení nezdravých a rýchlych sacharidov z nášho jedálnička. Tie totižto spôsobujú vysokú reakciu inzulínu pri ich konzumácii a tým aj rýchle ukladanie prijatých kalórií do tukových zásob. Krátko po skonzumovaní týchto potravín nastupuje pocit hladu, keďže hladina cukru v krvi rapídne klesne a telo si žiada nový príjem potravy. Toto všetko, ak iste pochopíte nemá priaznivý vplyv na chudnutie.

Norbi update je diéta, ktorá vám umožní konzumovať správne potraviny s nízkym GI bez akéhokoľvek počítania, či dohľadávania potravín v tabuľkách glykemického indexu a vy si môžete jedlo vychutnávať bez toho, aby ste museli myslieť na to, či je vhodné alebo nie. Ako toho docielime?

Jednoducho. Potraviny nebudeme nakupovať v klasických predajniach a potravinách ale v špecializovaných predajniach na Norbi stravu. Tu nájdete všetko čo budete potrebovať od mliečnych výrobkov, cez pečivo, mäso, dezerty, nealkoholické nápoje a výživové doplnky a vitamíny, ktoré sú jedným zo základných stavebných kameňov, pokiaľ chcete chudnúť a udržiavať svoje telo zdravé a vitálne.

Ako a kedy jedlo zaradiť do nášho režimu?

Norbiho diéta je zaujímavá v tom, že nevylučuje z vášho jedálnička žiadne potraviny. V Norbiho diéte je jedlo konzumované podľa toho do ktorej kategórie patrí. Poznáme 3 kategórie potravín podľa obsahu sacharidov, tukov, bielkovín a podľa ich glykemického indexu.

Prvá kategória potravín: Patria sem všetky výrobky priamo od značky Norbi update a môžete ich konzumovať kedykoľvek počas dňa od 6:00 do 22:00. Tieto potraviny nakúpite v špecializovaných predajniach Norbi update alebo na internete a majú veľmi nízky podiel sacharidov.

Druhá kategória potravín: sem patria všetky potraviny s nízkym glykemickým indexom. Tieto potraviny majú pomerne nízky podiel sacharidov a môžete ich konzumovať kedykoľvek od 6:00 do 15:00.

Tretia kategória: tieto potraviny môžete zaradiť medzi 6:00-12:00 a obsahujú viac sacharidov než prvé dve kategórie. Tieto potraviny majú taktiež vyšší GI, preto by ste ich mali konzumovať zriedkavejšie. Najlepšie je, keď ich zaradíte do svojejstravy len občas na spestrenie alebo v prípade veľkej chuti na sladké. Inak je lepšie, ak budú váš jedálniček tvoriť hlavne potraviny zo skupiny 1 a 2 a budete jesť 4-5x denne.

Mali by ste si dávať pozor hlavne na vysoko spracované jedlo a polotovary, ktoré často obsahujú veľké množstvo toxínov a pridaných látok. Tieto nášmu telu vôbec neprispievajú a spolu s pridaným cukrom či tukom tvoria základnú prekážku na ceste k našej vysnenej postave. Problémovým môže byť aj bežné biele pečivo, hoci jeho chuť sladká nie je, jeho glykemický index je veľmi vysoký, čím ako sme už spomínali, rapídne stúpa naša hladina inzulínu a prijaté kalórie sa uložia presne tam, kde ich nechceme.

Nesmieme zabúdať ani na pitný režim a dostatočný príjem vody, ktorý by mal byť približne 2,5l na dospelého jedinca.

Skúsenosti s Norbi update diétou

Elena14

Ja osobne Norbi update diétu dodržiavam už niekoľko mesiacov a cítim sa dobre. Taktiež mi chutia špecializované potraviny a dávam ich aj svojej dcérke. Môžem potvrdiť, že ak sa správne stravujem a na večer jem bielkoviny a zeleninu, naviac dodržiavam pitný režim, kilogramy idú dole. Celú diétu podporujem aj telesnou aktivitou, zvyčajne beh alebo bicyklovanie.

Kvietok 1234

Ja som začala diétu v pondelok, hoci som ju nedodržiavala úplne presne, ale hodlám sa v tom zlepšiť. Bola som sa pozrieť v Norbi update obchodíku a natrafila som na chlieb, veľkosť je síce asi polovičná a stojí 2e ale rozhodne ho odporúčam. Mali tam tiež mliečne výrobky ako napr. puding za 0,34e, cestoviny, ale aj rôzne dobroty sladkosti, koláčiky a dokonca aj zmrzlina. Predavačka mi povedala že všetky potraviny sú bez pridaných látok a múka je nahradená hlavne vlákninou. Celkovo ma to dosť nadchlo a vyzeralo aj chutilo to dobre.

Ladka24

Ahoj dievčatá, mám pre vás dôležitú informáciu, ktorú som zistila pred pár dňami. Dávajte si pozor na zloženie potravín a vždy čítajte etikety. Hoci mäso patrí medzi potraviny, ktoré môžeme jesť každý deň, niektoré mäsové výrobky obsahujú pridané látky a cukor! Dokonca aj šunka, párky alebo slanina. Takže pozor! Ak sa v mäsových výrobkoch nachádza cukor sú vhodné len do 12:00.

Evita111

Našla som na FB Norbiho stránku (https://www.facebook.com/update1/?fref=ts) , kde jeho manželka Réka každý deň pridáva recepty a rôzne rady, tipy a triky. Majú dokonca aj 3 deti, krásna rodinka. Odporúčam pozrieť.