Vyberte stranu

Jedna z najčastejších otázok ohľadom jablčného octu je, či je jeho pitie účinným spôsobom, ako schudnúť. Odpoveď znie áno.

Obrázok: 410218546

Jablčný ocot obsahuje enzýmy a kyseliny, ktoré spôsobujúe potlačenie chuti do jedla, čo vedie k tomu, že jeme menej a konzumujeme menej kalórií. Obsahuje tiež probiotiká, ktoré nám pomáhajú spáliť tuk rýchlejšie urýchlením nášho metabolizmu. Existuje tiež nový výskum, ktorý dokazuje, že jablčný ocot môže znížiť hladinu cukru v krvi tým, že spomaľuje rýchlosť, ktorou naše telo absorbuje glukózu. To zasa znižuje hladinu inzulínu, ktorá je silne prepojená so stratou hmotnosti.

Takže, ak uvažujete o chudnutí, potom jablkový octový ocot poskytuje prirodzený, domáci liek na spaľovanie tuku bez akýchkoľvek negatívnych vedľajších účinkov.

Obrázok: 304887707

V skutočnosti sú všetky vedľajšie účinky jablčného octu pozitívne – zlepšuje trávenie, zvyšuje energiu a posilňuje imunitný systém.

Diéta s jablčným octom

Jablčný ocot má mnoho pozitívnych vlastností, ktoré vás možno prekvapia alebo aj šokujú.

Ide totižto skutočne magický nápoj. Zmiešajte ho s medom a vodou a určite vás poteší taktiež jeho chuť. Recept by nemohol byť jednoduchší:

  • Vezmite si 1 až 3 čajové lyžičky jablčného octu a miešajte v jednej šálke vlažnej vody. Pre chuť môžete tiež pridať 1 čajovú lyžičku medu.
  • Pite dvakrát denne pred jedlom.

Pretože jablkový octový ocot ponúka toľko výhod a nemá takmer žiadne vedľajšie účinky, môžete (a mali by ste) konzumovať jablčný ocot ako súčasť svojej každodennej stravy. Odporúčame vám zapamätať si alebo zapísať nasledovné rady.

  • Jablčný ocot, ktorý si vyberiete by mal byť organický, nepasterizovaný a nefiltrovaný. Všetky tieto tri faktory sú dôležité.
  • Je dôležité si týchto informácií všímať, pretože obvyklý ocot na trhu nie je ani organický, ani nepasterizovaný, ani nefiltrovaný. Neobsahuje „matku“ – zrnitú látku, ktorú vidíte na dne fľaše. „Matka“ je miesto, kde sa nachádzajú všetky prospešné baktérie a enzýmy. Takže sa uistite, že si kúpite organickú verziu jablčného octu.

Pite jablčný ocot pred každým jedlom. V ideálnom prípade by ste mali piť ocot z jablkového muštu krátko po prebudení a opäť večer pred večerou. Pretože sa budete cítiť plní, zjete menej a tým znížite váš príjem kalórií.

Obrázok: 315874583

Vmiešajte jablčný ocot do svojho nápoja. Niektorí ľudia radšej pridávajú ocot do čaju, kávy alebo nealkoholických nápojov. Aj keď je to relatívne v poriadku, radšej zabráňte zmiešaniu jablčného octu s kofeínovým nápojom (čajom, kávou, coca-colou) alebo iným sýteným nápojom (sóda). Miešanie octu s čajom, kávou alebo sódou spôsobuje, že nápoj je ešte oveľa kyslejší – a preto sa uistite, že váš žalúdok zvládne najskôr kyselinu z octu. Kofeín môže naviac ovplyvniť absorpciu jablčného octu.

Berte si jablčný ocot so sebou. Niektorí ľudia preferujú naplniť veľkú fľašu s vodou s niekoľkými čajovými lyžičkami octu a vezmú si ju so sebou do práce. Týmto spôsobom môžu zriedený jablčný ocot piť počas celého dňa.

Nepite jablčný ocot priamo nezriedený z fľaše. Je kyslý a môže spôsobiť poškodenie zubnej skloviny. Môžete napríklad použiť slamku, čím sa zabráni priamemu kontaktu jablčného octu so zubami.

Čo môžete očakávať?

Pravdepodobne bude trvať niekoľko týždňov kým spozorujete prvé výsledky vašej diéty. Rozhodne nejde o liek na rýchlu stratou hmotnosti. Jablčný ocot je prírodný nápoj, ktorý vám pomáha znížiť váhu v dlhšom časovom horizonte a súčasne zlepšuje imunitný systém, tráviaci systém a metabolizmus.

Obrázok: 589025777

Mnoho ľudí si z pitia jablčného octu spraví denný rituál. Existuje mnohoľudí, ktorí vďaka nemu úspešne stratili váhu. Majte však na pamäti, že jablčný ocot nie je žiaden zázračný nápoj, ktorý vám umožní schudnúť veľké množstvo tuku rýchlo. Celý proces zaberie čas. Buďte však trpezliví. Pri pravidelnom užívaní môže pomôcť udržať váš imunitný systém silný a predchádzať život ohrozujúcim chorobám, ako je cukrovka, srdcové problémy a dokonca aj rakovina.