Vyberte stranu

Detoxikácia

Toto slovo dnes už pozná stále viac ľudí. Označujeme ním očistenie organizmu zvnútra, čo je vlastne odstráňovanie toxických látok z tela.

V dnešnej dobe, kedy je stále viac degenerativných a chronických chorôb, znovu začíname používať rôzne pitné, potné a iné očistné kúry, lebo sa zisťuje , že vyčistenie organizmu, teda detoxikácia, má veľmi priaznivý vplyv na zdravie a vitalitu. Detoxikáciu je možné prevádzať u každého človeka bez obmedzenia veku a pohlavia a nemá žiadne škodlivé účinky. Pri detoxikácii dochádza k uvoľňovaniu toxických látok z tela, k rozpúšťaniu rôznych ložísk a k uvoľňovaniu hlienov. Podmienkou dobrej detoxikácie je dobré vylučovanie odpadových látok a samozrejme správny pitný režim, aby sa uvoľnené toxické látky mohli čím skôr z tela vylúčiť. Preto je pred samotnou detoxikáciou dôležité zlepšiť činnosť vylučovacích systémov v tele.

Čisteniu tela na povrchu hovoríme umývanie a čisteniu tela zvnútra hovoríme detoxikácia. Najjednoduchšie je robiť detoxikáciu pomocou byliniek. Je to veľmi starý a vyskúšaný spôsob a stále vo svete veľmi aktuálny.

Otázkou je, ako skombinovať bylinky, aby bola detoxikácia účinná a kompletná a navyše, aby tie bylinky mali aspoň príjemnú chuť, aby sa dali piť.

Ak ste často unavený, vyčerpaný, Vaša strava obsahuje veľa vyprážaných a smažených jedál, pijete veľa sladkých nápojov alebo ste často chorý a užívate veľa liekov, sami si odpovedzte či Vaše telo potrebujete vyčistiť, teda detoxikovať.