Vyberte stranu

Prečo potrebujete TENTO nápoj okamžite po zobudení

V dnešnom svete sme každý deň priam zaplavovaní najrôznejšími toxínmi. Či už pochádzajú zo znečisteného vzduchu, ktorý dýchame, vody, ktorú pijeme alebo z rôznych liekov, ktoré užívame, je isté, že sú všade okolo nás.

Mnoho ľudí však zabúda, že mnoho toxínov prijímame aj z jedla. Či už sú do potravín pridávané rôzne konzervačné látky, alebo sa pri pestovaní ovocia a zeleniny používajú rôzne pesticídy, nakoniec všetko skončí v našom tele.

Práve tieto toxíny spôsobujú celú radu zdravotných ťažkostí. Poškodzujú metabolizmus, menia hladiny hormónov, zaťažujú tráviaci systém. A to je len začiatok, vážnejšie problémy sa môžu prejaviť až po dlhšej dobe, keď už bude neskoro na zmenu.

Chcete zistiť, ako vynikajúco detoxikovať vaše telo a očistiť ho od toxínov? Čítajte ďalej a dozviete sa viac o skvelom spôsobe ako zlepšiť váš zdravotný stav, po psychickej aj fyzickej stránke.

Jednoduchý trik, ktorý však zaručene pomáha

Detoxikácia tela je s týmto trikom veľmi jednoduchá a bez problémov ju zvládne každý.

Hneď ako sa zobudíte, vyšťavte polovicu citrónu alebo aj celý citrón (v závislosti od veľkosti) a pridajte šťavu z neho do približne 2,5 dcl vody. Veľmi dôležité je, aby mala voda izbovú teplotu. Studená voda by totiž zbytočne zaťažila váš žalúdok, čo nie je ráno zrovna najlepší nápad.

Takto pripravený detoxikačný nápoj z citrónovej šťavy vypite 10 minút pred raňajkami a myslím si, že pocítite rozdiel.

Je potrebné, aby ste používali bio citróny bez chemického postreku. Rôzne fľaškové náhrady citrónovej šťavy sú taktiež neprípustné, pretože všetko dobré v nich je zlikvidované chemickými konzervačnými látkami.

Citróny sú pre vaše zdravie úžasné ovocie

Už dlhý čas vieme, že citróny patria medzi naozaj zdravé ovocie. Obsahujú široké spektrum najrôznejších chemických látok, pričom viaceré z nich majú antibakteriálne a antivirálne účinky. Iné zas pomáhajú posilňovať imunitný systém, pomáhajú pri očiste pečene a taktiež podporujú trávenie.

Okrem toho obsahujú citróny kyselinu citrónovú, horčík, vápnik a vitamín C, ktoré spolu vytvárajú naozaj prospešnú kombináciu pre naše zdravie, najmä pre imunitný systém.

Citróny navyše patria medzi najviac alkalické potraviny, aké môžete nájsť. Viem, môže to znieť priam bláznivo, ale kyslý citrón je v skutočnosti alkalický. Kyseliny obsiahnuté v citróne sa v ľudskom tele metabolizujú na jednoduchšie látky, ktoré sú však už alkalické. Navyše, minerály nachádzajúce sa v citróne pôsobia taktiež alkalicky a upravujú pH krvi.

Mnoho ľudí dnes trpí rôznymi poruchami, spájanými s prekyslením organizmu v dôsledku pravidelnej konzumácie cukrov a obilnín. Práve citróny pre nich predstavujú vynikajúci spôsob, ako znížiť toto prekyslenie organizmu.

Citrónová šťava môže pomôcť odstrániť zápaly a bolesť pri trávení, ktorú mnohí prekyslení ľudia pociťujú. Aj významná nezisková organizácia American Cancer Society (medzinárodná zdravotná organizácia zameraná na boj proti rakovine) odporúča každodenné pitie citrónovej šťavy, ktorá pomáha správnym pohybom čriev.

Účinky citrónovej šťavy

Citrónová šťava ponúka mnoho pozitív pre vaše zdravie. Jej príprava je rýchla a jednoduchá. Istotne si ráno nájdete pár minút navyše a urobíte niečo pre svoje zdravie. Tú sú najdôležitejšie zo zdraviu prospešných účinkov citrónovej šťavy.

  • Citrónová šťava zlepšuje vaše trávenie – Vypitie citrónovej šťavy na lačný žalúdok stimuluje správne fungovanie trávenia a podporuje tvorbu žlče. Navyše, ak trpíte pálením záhy alebo zlým trávením, citrónová šťava vám môže veľmi efektívne pomôcť.
  • Citrónová šťava vám dodá „šťavu“ – Už aj samotná vôňa citróna pôsobí na niektorých ľudí pozitívne, zlepšuje náladu, dodáva energiu a znižuje stres. Každodenným pitím citrónovej šťavy sa účinne detoxikujete a odstránite prekyslenie vášho organizmu, čo vám pomôže zvýšiť energiu a zlepšiť náladu na vykonávanie každodenných povinností.
  • Citrónová šťava napomáha spaľovaniu tukov – Už viete, že citrónová šťava pomáha zlepšiť trávenie, odstraňuje toxíny a dodáva energiu. Keď však spojíte všetky tieto pozitíva dohromady, dostanete skvelého pomocníka pri spaľovaní tukov a zlepšovaní hormonálnej rovnováhy vo vašom tele. Ďalší dôvod, prečo začať každý deň piť citrónovú šťavu.

Ako ešte viac posilniť vaše celkové zdravie?

Chcem, aby ste vedeli, že existuje mnoho spôsobov, ako vylepšiť vaše zdravie. Prezradím vám, ktoré jedlá a ingrediencie vo vašej kuchyni vám pomôžu s:

  • Vylepšením nálady a energie
  • Znižovaním bolesti kĺbov
  • Znižovaním hladiny cukru v krvi a cukrovkou
  • Zlepšením zdravia vášho mozgu a pamäte
  • Znižovaním krvného tlaku
  • Zlepšením trávenia a spaľovania tukov
  • Zlepšovaním imunitného systému a metabolizmu

Dozviete sa taktiež mnohé ďalšie užitočné tipy ako zlepšiť svoje psychické aj fyzické zdravie a ako bojovať so starnutím. Aj vy môžete kľudne vyzerať o niekoľko rokov mladšie a každý vám bude závidieť. Prečítajte si TENTO článok a dozviete sa viac.